Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
Jak zostać ulubionym Szkotem w Rosji? Scott Brown zna receptę

Dodano: 22.02.2018 21:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Niskie temperatury nie rozpieszczają w Europie. Scott Brown uznał jednak, że mróz mu nie straszy i po Sankt Petersburgu przed meczem Zenitu z Celtikiem maszerował w t-shircie z krótkim rękawem.

Źródło: https:

Zielony most prowadzący na wyspę Bolko w Opolu będzie nosił imię Ireny Sendlerowej

Dodano: 22.02.2018 19:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zielony most łączący miasto z wyspą Bolko zyskał imię Ireny Sendlerowej. Inicjatywę dzieci z opolskiej szkoły TAK, której patronką jest właśnie Sendlerowa, jednogłośnie poparli dziś (22.02) radni. Przypomnijmy, kilka dni temu uczniowie wysłali do prezydenta symboliczne listy z prośbą o to, by Sendlerowa stała się patronką jednej z ulic lub skweru w stolicy województwa.  - Wiemy, że zmiana nazwy ulicy zawsze wywołuje kontrowersje, niechęć i efekt jest odwrotny do zamierzonego, więc po dyskusji wybraliśmy mostek, który prowadzi na wyspę Bolko. To jest mostek, który jest pokonywany przez wielu mieszkańców, setki tysięcy osób tamtędy przechodzi, a przy okazji, w tym roku, miasto też rozpocznie remont tego mostu, który w przyszłym roku będzie obchodził 60-lecie - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Remont mostu zaplanowano na jesień. Stanie tam też tabliczka z nazwą. Dzieci z kolei przy wejściu na most planują posadzić symboliczne drzewo. Przypomnijmy, Irena Sendlerowa zaangażowała się w uratowanie ok. 2,5 tysiąca żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej. W 1965 roku przyznano jej medal Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, a decyzją sejmu rok 2018 został ustanowiony właśnie rokiem Ireny Sendlerowej.

Źródło: radio.opole.pl

Szkocki bramkarz doznał kontuzji po zderzeniu z... krową

Dodano: 22.02.2018 18:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ekipa Queen of the South występująca na co dzień w rozgrywkach drugiej ligi szkockiej będzie musiała przez najbliższy czas radzić sobie bez swojego rezerwowego bramkarza, Sama Hendersona, który będąc na farmie swojego ojca został potrącony przez biegnącą krowę.

Źródło: www.polsatsport.pl

Zarzut dla nauczycielki chemii po wypadku w szkole. Uczeń został poparzony kwasem

Dodano: 22.02.2018 17:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zarzut nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo zdrowia uczniów przedstawiła prokuratura w Elblągu nauczycielce ze szkoły podstawowej. Podczas przenoszenia paczek z pomocami naukowymi do pracowni chemicznej jeden z jej uczniów został poparzony kwasem.

Źródło: www.polsatnews.pl

Nie zauważyła kobiety ubranej w odblaskowy strój. Pijana jechała do szkoły

Dodano: 22.02.2018 16:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kobieta wiozła dziecko do szkoły. Wjechała na trawnik, uderzyła w słupek i zmusiła do ucieczki z przejścia dla pieszych. Miała ponad 1,8 promila...

Tagi: Szkoły
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Policyjna akcja w Brukseli. Wstrzymano ruch, dzieciom nie wolno opuszczać szkoły

Dodano: 22.02.2018 16:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Uzbrojone oddziały policji otoczyły ulice w okolicy placu Saint-Denis w dzielnicy Forest na południu Brukseli. Według doniesień belgijskich mediów, w jednym z budynków na tym obszarze może przebywać uzbrojony mężczyzna.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami